تف سربالا

امروز به یکی از دوستان صمیمیم که تو دانشکاه همکلاسی بودیم و الان برای ادامه تحصیل رفته آمریکا یه ایمیل فرستادم. بعضی وقت ها واژه ها از بیان  احساسات عاجزاند. الان فکر میکنی منظورم اینه که از شدت دل تنگی از دوریش نمیدونستم چی بنویسم. ولی برعکس. از شدت خشم نمیدونستم چی بگم. آمار کشته ها و زخمی ها هر روز بیشتر میشه. من سکوت کردم. مردم لبنان، مردم آمریکا، مردم اروپا، مردم آسیا تظاهرات میکنن ولی از دست هیچکس هیچ کاری بر نمیاد. تظاهر کننده اردنی به دولت کشور خودش و مصر فحش میده و میخواد تا دولت مصر درها رو باز کنه تا مجاهد های اردنی بتونن به غزه برن ولی بیشتر از فحش از دستش کاری بر نمیاد.

تو این گیر و دار دوست ما پا شده رفته آمریکا تا درس بخونه. و آمریکای مهربون داره خرج درس و زندگیش رو میده. میدونید چرا؟ چون تحقیقاتی که هر دانشجوی بورسی برای دولت آمریکا انجام میده خیلی بیشتر از پولی که براش خرج میکنه ارزش داره. اگر دولت آمریکا برای هر دانشجوی ایرانی سالی 20,000 دلار خرج میکنه، تحقیقات اون دانشجود بیشتر از 200,000 دلار میارزه. تو ایمیلم هرچی از دهنم در میومد به صمیمی ترین دوستم گفتم. برای دوستم که خودش رو زده به نادونی و پا شده و رفته آمریکا تا با ادامه تحصیل تو آمریکا اوضاع زندگیش رو بهتر کنه.

تا کی میخوایم خودمون رو بزنیم به اون راه. همین ماها هستیم که آمریکا و اسرائیل رو قدرتمن و پولدار کردیم. تف سربالا. همه اونایی که تو 8 سال جنگ مردن، همه اونایی که تو هواپیمای مسافربری ایرانی که ناو آمریکایی بالای خلیج فارس زد، همه اونایی که دارن تو فلسطین میمیرن همه و همه مسلمونایی هستن که ما بهشون مدیونیم.

ولی نشستیم و تماشا میکنیم

/ 4 نظر / 11 بازدید
ابی

سکوتم از رضایت نیست... چگونه شکایت کنیم؟

ابن سبیل

چطوریه که همه مردم دنیا هر روز تظاهرات میکنن ولی ما بعد از دو روز همه چیز رو فراموش میکنیم و بعدش هم میریم تو دستها های امام حسین دنبال خانوم و آقا بازی هامون...

مهدی

با سلام خداوندا تا به کی باید دید و سخن نگفت ، عمل نکرد خداوندا هر که ظالم است از بین ببر و ظهور امام زمان را تعجیل بفرما

سام

سلام ازخودمون هم بگیم چراشدیم مصرف کننده وتبلیغ کننده محصولاتشون!